Alpha 630 Universal Duvar Tipi ve Dikili Tip Dağıtım Panoları

ALPHA Dağıtım Panoları, modüler tasarımlı dağıtım panosu sektöründeki uzun yıllara yayılan deneyimimizin ürünleridir.

Piyasanın ihtiyaç duyduğu montaj özellikleri göz önünde tutulduğu için montaj teknisyenlerinin işini kolaylaştırmaktadır. Sistem demonte paketli olabileceği gibi önceden monteli olarak da mevcuttur.

125 A e kadar ALPHA 125 duvar tipi, 630 A e kadar ALPHA 630 duvar tipi ve dikili tip dağıtım panoları basit ve komple çözümleri size sunmaktadır

GENEL ÖZELLİKLER

Duvar tipi ve dikili tip dağıtım panolarının 250mm derinliğe haiz Alpha serisi 55 ve 70mm montaj derinliğine haiz sıralı montaj cihazları ve 3 VF ve SENTRON VL serisinde ki 630 A'e kadar devre kesicilerin montajı için uygundur. 140mm derinliğin yeterli olmadığı durumlarda kullanılabilmektedir. Bu dağıtım panolarının demonte paketli veya ön monteli  türleri G300,G600,G600+250 ve G900 genişliklerinde veya 200mm'ye kadar yüksekliklerde mevcuttur.Koruma derecesi IP30(Kapaksız) şeffaf veya düz sac kapakla IP43'dür. Şeffaf kapaklar standart Giugiaro tasarımında mevcuttur. Alpha dağıtım panoları aynı ölçülerde ön montajlı olarak da mevcuttur.(koruma derecesi IP55)

SİSTEM

Yeni Siemens dağıtım panosu sistemimizin modüler tasarımlı dağıtım panosu sektöründe ki uzun yıllara yayılan deneyimimizin ürünüdür. Piyasanın ihtiyaç duyduğu montaj özellikleri göz önünde tutulduğundan montaj teknisyeninin işini kolaylaştırmaktadır.

Sistem demonte paketli ce IP43 koruma derecesinde mahfazayı içermektedir.IP koruma derecesi için dağıtım panoları kaynaklı,önceden monteli olarakta mevcuttur. 

MAHFAZA
Malzeme: Elektrogalvanizli ve Elektrostatik toz boyalı sactan mamul.

Renk: RAL 7035 açık gri. İstek üzerine diğer RAL renkleride mevcuttur.

AVANTAJLAR

 • Flat Pack (Paketli Kolay Monte Edilebilir)
 • Modüler Konsept Sayesinde basitleştirilmiş tasarım
 • Her Montaj Gerekliliğine Uygun Komple Siperiş Programı
 • Kablo Bölümüne Sağdan vey Soldan Düzenleme Amaçlı Erişim İmkanı. Önceden Monte Edilmiş Standart Otomat Rayları ve Yeni Klipsli Kapaklar Sayesinde Sıralı Cihazla,Şalterler ve Kör Kapakların Hızlı Montajı Sağlanır.
 • Sağlam Çelik Sac Mahfaza
 • Her Tip Dağıtım Panosu İçin Üç Farklı Kapı Mevcuttur. Çelik Sac Kapı,Şeffaf Kapı ve Giugiaro Tasarımında Şeffaf Kapı.
 • Koruma Derecesi Kapısız IP30/Şeffaf veya Sac Kapıyla IP43 (Flat Pack İçin)
 • Ön Montajlı Tip İçin Kapısız IP30/Şeffaf veya Çelik Levha Kapı İçin IP55
 • Kapı Sağdan veya Soldan Menteşeli Olabilir
 • Kapı Açılma Açısı 170°C Olabilir
 • Değiştirilebilir Kilitleme Sistemi
 • Modüler Montaj Cihazlarının Yeni Kapaklarını ve Örtü Kapaklarını Sıklaştırmakta Kullanılan Klipsler (Çeyrek Dönüş) Sıkıldığında Otomatik Topraklama Bağlantısı Oluşturmaktadır.Bu Nedenle İlave Topraklamaya Gerek Kalmamaktadır.
 • SENTRON VL Kompakt Devre Kesicide Azalmış Montaj Kiti Sayısı Nedeniyle Kolay Sipariş ve Stok Yönetimi
 • Yeni Tasarımda Önceden Açılan Montaj Delikleri Kolay ve Hızlı Montaj İmkanı Sağlamaktadır.
 • G300 Kolonu Modüler Şalter,Ayırıcı ve Kompakt Devre Kesici İçin Montaj Kitiyle ve Şeffaf Kapakla Birlikte Teslim Edilebilmektedir. Y1600,Y1800,Y2000 Tipleri Mevcuttur.
 • Yeni Geliştirilen Dahili Entegre Taşıyıcılarda Enine Doğrultuda Açıklar Mevcut Olup Daha Yüksek Stabilite ve Kablolar İçin Daha Fazla Hacim Sağlamaktadır.
 • Entegre Yeni Duvarlar İçeren Önceden Monteli,Duvara Monte Dağıtım Panoları (IP55) Hızlı Montaj İmkanı ve Yüksek Stabilite Sağlamaktadır.
 • Yeni Tasarım ve Yan Duvarlar ile Tabanın Yeni Renkleri Alpha 630 Universal  Dağıtım Panosunun Sivacon S4 Serisi Dağıtım Panoları ile Birleştirilmesine İmkan Tanımaktadır.

DEMONTE PAKETLİ (FLAT PACK)

Siemens Alpha Dağıtım Panosu Ürün Yelpazesinde Yeni Bir Ürün Teslim Seçeneği Olarak FLAT PACK Tanımını Hayata Geçirmiştir.

FLAT PACK Dağıtım Panolarının Tek Parça Olarak ve Montaj Aksesuarları,Vidalar ve Montaj Talimati ile Birlikte Tek Bir Karton Kutuda Teslimi Anlamına Gelmektedir. Burada Amaç Depoda Daha Az Yer Kaplamasıdır.Bu Aynı Zamanda Boyutlarda Önemli Küçülme Anlamına Gelmektedir.

Herbir Paketin Yüksekliği 75mm'dir.Her Bir Komponent Duvarda veya Tezgahda Bu Şekilde Süratle Monte Edilebilecektir.Tek İhtiyacınız Bir Tornavidadır.Avantalar Açıkça Ortadadır. Zamandan ve Yerden Tasarruf.

PLATFORM KONSEPTİ

Platform Dağıtım Panosunun Arka Kısmı Olup Bünyesinde ki İç Destek Bağlantılarının Üzerine ALPHA Ürün Gamında ki Tüm Komponentlerin Montaj İmkanı Mevcuttur. Kullanıcı İç Parçaları (Kutulu Şalter Kitleri,Modüler Komponent Kitleri,Terminal Desteği İçeren Kitler ve Diğerleri) Doğrudan Platforma Monte Edebilmekte ve Kabloların Yerleştirilmesini Takiben Mahfazanın Kalan Parçalarının Montajına Devam edebilmektedir.  

Böylece Kablajlı Malzemenin Yapı İçine Monte Edilmesine Artık Gerek Kalmamaktadır. Hal Böyle Olmakla Birlikte Motaj ve Kablaj İşlemleri Sürecinde Tam Erişim Sağlanmaktadır.Mahfazanın Kalan Parçalarını Daha Sonraki Aşamada Yerleştirebilmenin Sağladığı Avantaj İle Kaplamanın Hasara Uğraması veya Estetik Yönden Hasar Oluşması Önlenebilmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Nominal Çalışma Gerilimi 690 V AC
Nominal İzolasyon Gerilimi 690 V AC
Nominal Darbe Dayanım Gerilimi Ump 6 kV
Nominal Akım <630 A
Nominal Kısa Devre Akımı <53 kA
Nominal Kısa Süre Akımı <25 kA
Koruma Sınıfı I
ICE En 60529'e Göre Koruma Derecesi IP30/IP43,IP55
Standart Otomat Ray Bağlantı Aralığı 150mm veya 200mm
Kirlenme Derecesi 3
Ortam Sıcaklığı -5°C.......+35°C
Mahfaza Çelik Sac
Yüzey İşlemi ElektroGalvanizli ve ElektroStatik Toz Boyalı Çelik Saç
Renk Ral 7035 Açık Gri
Kilitleme Sistemi AG Anahtarlı Kilit ile Çift Noktadan Kilitleme,İstek Üzerine Başka kilitleme Sistemleri de Mevcuttur.
Standartlara Uygunluk IEC 60439-1:2000-11,EN 60439-1:1999
Aşırı Gerilim Kategorisi III

İSTEK ÜZERİNE DİĞER RAL RENKLERİDE MEVCUTTUR.